אלופציה אראטה | אובדן שיער | מחלות אוטואימוניות | זהבי - פאות

אלופציה אראטה

אלופאציה אראטה - אובדן שיער- רבקה זהבי

אלופציה אראטה הינה מחלה אוטואימונית שכיחה למדי (כ 1.7% מהאוכלוסייה)
המתבטאת ב-נשירת שיער בקרקפת ובחלקים נוספים בגוף.

אלופאציה מופיעה הן בגברים והן בנשים בגילאים שונים אך שכיחה יותר בילדים ובנוער. מחלת ה-אלופציה מאופיינת, במקרים הקלים, באזור, או מספר אזורים, קטנים ללא צמיחת שיער (PATCH) ובמקרים הקשים יותר באזורים וחלקים גדולים ללא צמיחת שיער.

במיעוט מהחולים מחלת ה-אלופציה מתבטאת באובדן מלא של שיער הקרקפת (אלופציה טוטאליס).

נכון להיום אין ריפוי ל-אלופציה אראטה והטיפולים המוצעים ויעילותם משתנים מאד מחולה לחולה. טווח הטיפולים המוצע הוא: סטרואידים, מינוקסיל מקומי, אנטרלין, וטיפול אימוני מקומי.

כאשר המחלה נרחבת יעילות הטיפולים פחותה (במיוחד אלופציה טוטאליס וב-אלופציה אוניברסאליס) והפאה הנוכרית או תוספות שיער היא אלטרנטיבה חשובה.

התאמת פאה לחולי אלופציה אראטה דורשת מיומנות גבוהה, ידע מקצועי רב, והבנה רגשית לצרכים המיוחדים. היות והפאה יושבת ישירות על הקרקפת על רשת הפאה להיות אוורירית, בעלת כושר ספיגה, וטקסטורה נעימה למגע. בנוסף יש להקפיד כי לא יהיו תפרים בולטים העלולים לגירוי ולגרד בעור.

על הפאה להיות מותאמת בדיוק לגודל הראש כדי שלא תחליק ותיפול מצד אחד ושלא תלחץ ותכאיב מצד שני.

לאחר התאמת הפאה ניתן לקיים איתה אורך חיים מלא ופעיל. לאחר תהליך ארוך של פיתוח בלעדי, אנו מוסיפים לפאות המיועדות לחולי אלופציה "פס סיליקון אקטיבי".

הסיליקון האקטיבי מצמיד את הפאה לראש ללא כל צורך בשימוש בדבק ומאפשר קיום אורך חיים פעיל ללא כל מגבלה. לידיעתכם, שימוש בדבק להצמדת פאה לראש שנוי במחלוקת ובשימוש מתמשך עלול לגרום לנזקים לקרקפת ולזקיקי השיער.

אלופציה אראטה הינה מחלה אוטואימונית הגורמת לנשירת שיער חלקית או מלאה בכל הגוף. שכיחות המחלה כ 1.9% מהאוכלוסייה ונכון להיום אין תרופה או טיפול מוכח שירפא את החולים בה.

ההבנה והנסיון של צוות רבקה זהבי פאות מאפשר ייעוץ אישי והתאמת פאה ייעודית לחולי אלופציה  אשר באה לתת מענה לצרכים המיוחדים ומאפשרת אורך חיים מלא ופעיל כמעט ללא מגבלות

החל מינואר 2019 ניתן החזר בסך 4800 ₪ לחולי אלופציה טוטאליס ואוניברסאליס בגין רכישת פאה.  

שינוי גודל גופנים
דברו איתנו
Powered by